Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου 2013

Αργεντινή: Όμορφη Βελέζ και ελπίδες για τίτλο!! (videos)

Έχοντας κορυφαίο τον Μάουρο Ζάρατε, η Βελέζ πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και συνέτριψε την Ατλέτικο Ραφαέλα με 4-1 στο κλείσιμο της 8ης αγωνιστικής της αργεντίνικης Inicial.
O πρώην μεσοεπιθετικός της Λάτσιο αποτέλεσε… εφιάλτη των φιλοξενούμενων από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, καθώς δημιουργούσε συνεχώς κινδύνους για την εστία του Ουρουγουανού γκοκλίπερ, Εστεμπάν Κόντε. Το σκορ, όμως, άνοιξε στο 21ο λεπτό με γκολ του Λούκας Πράτο, ενώ στο 30ό ο Φαμπιάν Κουμπέρο διαμόρφωσε το 2-0.
Το 3-0 σημειώθηκε στο 60ό λεπτό από τον ίδιο τον Ζάρατε, που αστόχησε σε πέναλτι, αλλά βρήκε δίχτυα στο 60ό λεπτό. Στο 63ο ο Φεντερίκο Γκονζάλεζ μείωσε προσωρινά σε 3-1, αλλά οι ποδοσφαιριστές της Βελέζ δεν πανικοβλήθηκαν και έφτασαν στο 4-1 με τον Λεάντρο Ντεσαμπάτο στις καθυστερήσεις του αγώνα.