Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

«Εφτάψυχη» η Φενέρμπαχτσε!

Αν και ισοφαρίστηκε στο 90+1’, η Φενέρμπαχτσε κατάφερε να σκοράρει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και να πάρει σπουδαία νίκη με 3-2 απέναντι στην Μπούρσασπορ.

«Εφτάψυχη» η Φενέρμπαχτσε
Δεν χάνει βαθμούς με τίποτα η Φενέρμπαχτσε! Την ώρα που δεχόταν την «ψυχρολουσία» της ισοφάρισης στο 90+1’, οι Κυπελλούχοι Τουρκίας βρήκαν το κουράγιο να βγουν στην αντεπίθεση και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να πάρουν τη νίκη με σκορ 3-2 απέναντι στην Μπούρσασπορ.

Η ομάδα της Προύσας προηγήθηκε στο 20’ με τον Κιράζ, αλλά η Φενέρ επέστρεψε και γύρισε... τούμπα το ματς, με τα δύο τέρματα των Γουεμπό (63’) και Εμενίκε (83’). Και ενώ φαινόταν πως οι φιλοξενούμενοι θα πάρουν τους τρεις βαθμούς, ήρθε ο Μπατάλια να να ισοφαρίσει στο 90+1’. Όμως τίποτα δεν είχε τελειώσει. Διότι στη τελευταία φάση του αγώνα ο Κορκμάζ έγραψε το τελικό 3-2, χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του και την διατήρησε στην κορυφή της τουρκικής λίγκας και σε απόσταση 6 πόντων από την Γαλατάσαραϊ.Πηγή: sport-fm.gr