Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

Την... πέθανε ο Βαλέρο!!

Την... πέθανε ο ΒαλέροΔημιούργησε το πρώτο και πέτυχε το δεύτερο.

Ο Μπόρχα Βαλέρο ήταν ο πρωταγωνιστής και ο ποδοσφαιριστής που οδήγησε την Φιορεντίνα στη νίκη 2-0 επί της Μίλαν στο «Σαν Σίρο», στο σημαντικότερο παιχνίδι από το σημερινό πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι έχουν κάθε λόγο να αισθάνονται αδικημένοι από το αποτέλεσμα καθώς είχαν την πρωτοβουλία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και τις ευκαιρίες αλλά σε καμία από αυτές δεν σκόραρε.

Αντίθετα, με τους φιλοξενούμενους οι οποίοι είχαν την… ευτυχία να σκοράρουν στις φάσεις που δημιούργησαν.

Η Μίλαν πλέον απομακρύνεται και άλλο από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη, αντίθετα με την Φιορεντίνα η οποία παραμένει σε… ρυθμούς Europa League έστω κι αν βρισκόμαστε ακόμη στην αρχή του πρωταθλήματος.

Κατά τη λήξη του αγώνα υπήρξαν έντονες αποδοκιμασίες κατά του Μάσιμο Αλέγκρι, ο οποίος είναι σε δύσκολη θέση...

Σε άλλο παιχνίδι της ημέρας η Νάπολι επικράτησε 2-1 της Κατάνια. Οι παίκτες του Ράφα Μπενίτεθ «καθάρισαν» το παιχνίδι μέσα σε πέντε λεπτά…

Στο 15ο λεπτό ο Καγιεχόν άνοιξε το σκορ, και πέντε λεπτά αργότερα ο Χάμσικ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Ο Κάστρο μείωσε στο 25’ σε 2-1, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό στο παιχνίδι.