Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

Ούτε ο Βαλβέρδε της αντιστάθηκε!! (video)

Στο κατάμεστο και «φλεγόμενο» Βιθέντε Καλντερόν η Ατλέτικο Μαδρίτης υπέταξε ΚΑΙ την Μπιλμπάο με σκορ 2-0 και παραμένει κολλημένη σαν... βδέλα στην Μπαρτσελόνα!

Ούτε ο Βαλβέρδε της αντιστάθηκε! (video)
Δεν καταλαβαίνει τίποτα το «τρένο» της Ατλέτικο Μαδρίτης! Μπροστά στον κόσμο τους, οι «ροχιμπλάνκος» έδωσαν νέα παράσταση απέναντι στην Μπιλμπάο του Ερνέστο Βαλβέρδε και επικράτησαν 2-0!

Το «φονικό» δίδυμο των Μαδριλένων ήταν αυτό που έκανε τη διαφορά. Την αρχή έκανε ο Βίγια στο 33’ με ωραίο εν κινήσει σουτ μέσα από την περιοχή των Βάσκων, ενώ οκτώ λεπτά μετά ο Ντιέγκο Κόστα πήρε τη... σκυτάλη και με ωραία κίνηση και ακόμα πιο όμορφο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Αποτέλεσμα που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα κι αφού οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν με παίκτη λιγότερο για δέκα λεπτά, λόγω αποβολής του Μοράν. Πλέον, οι νικητές συνεχίζουν το ασφυκτικό πρέσινγκ στην Μπαρτσελόνα, όντας ξανά στο -1 από την κορυφή, ενώ η ομάδα του Βαλβέρδε παραμένει στην πέμπτη θέση.

Atletico Madrid 2-0 Athletic Bilbao All Goals από all-goals