Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

«Καθάρισε» η Ίντερ, «κηδεία» η Τζένοα!!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε η Ίντερ από το «Φρίουλι» επικρατώντας της Ουντινέζε με σκορ 3-0. Ήττα-σοκ για τη Λάτσιο στο «Ολίμπικο», με τη Τζένοα να παίρνει τη νίκη 2-0.

«Καθάρισε» η Ίντερ, «κηδεία» η Τζένοα
Στις νίκες επέστρεψε η Ίντερ την 11η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Οι «νερατζούρι» έφυγαν με το «διπλό» από την έδρα της Ουντινέζε, επικρατώντας με σκορ 3-0. Το σκορ για τους Μιλανέζους άνοιξε ο Παλάσιο στο 25ο λεπτό ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ρανόκια (29’) «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ρικάρντο Αλβάρεζ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

«Κηδεία» στο «Ολίμπικο» έκανε η Τζένοα που δραπέτευσε με τη νίκη, 2-0, απέναντι στη Λάτσιο και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Το προβάδισμα στους «τζιαλομπλού» έδωσε ο Γιουράικ Κούτσκα στο 60ο λεπτό ενώ ο Αλμπέρτο Τζιλαρντίνο –με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι- στο 72΄έβαλε «ταφόπλακα» στις ελπίδες των Ρωμαίων για ανατροπή.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις, η Βερόνα συνέχισε να εντυπωσιάζει με τη σταθερότητά της καθώς «λύγισε», 2-1, την Κάλιαρι εντός έδρας. Μεγάλη νίκη με σκορ 4-3 πήρε η Σασουόλο στην έδρα της Σαμπντόρια.