Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

«Έμφραγμα» στο τέλος, αλλά έπιασε τετράδα!!

Ένα γκολ του Φλεντέρους στο 90+2' διαμόρφωσε το τελικό 3-3 στο Γκρόνιγκεν-Ρόντα. "Σκαρφάλωσαν" στην τέταρτη θέση πλέον οι γηπεδούχοι.

«Έμφραγμα» στο τέλος, αλλά έπιασε τετράδα
Ισόπαλες ήρθαν Γκρόνιγκεν και Ρόντα με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φλέντερους, οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Στην τέταρτη θέση πλέον οι γηπεδούχοι, που εκμεταλλεύτηκαν τα χθεσινά «στραβοπατήματα» των Άγιαξ και Αϊντόφεν.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Κόστιτς στο 8’ για να ισοφαρίσει έντεκα λεπτά αργότερα ο Λουίτζχ. Η Γκρόνιγκεν πήρε προβάδισμα και πάλι στο 53’ με τον Κιρμ. Ο Φλέντερους έκανε στο 62’ το 2-2, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, όπως και στο φινάλε του αγώνα, ενώ στο 72’ ο Μπέτεχιν είχε βάλει μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους.