Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

MLS: Πήραν τις… γιάρδες οι Τίμπερς!! (videos)

Οι Πόρτλαντ Τίμπερς απέσπασαν 2-1 στην έδρα των Σιάτλ Σάουντερς και βρέθηκαν ένα βήμα από τον τελικούς της δυτικής περιφέρειας του MLS.
Θα μπορούσαν, μάλιστα, να διαφύγουν από το «CenturyLink Field» με δίκαιο 2-0, αλλά ο Οσβάλντο Αλόνσο μίκρυνε την έκταση της ήττας των γηπεδούχων σκοράροντας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Προηγήθηκαν γκολ του Ράιαν Τζόνσον στο 15ο λεπτό και του Ντάρλινγκτον Νάγκμπε στο 67ο, το οποίο έφερε τους Τίμπερς σε θέση «οδηγού», παρά το μέτριο πρώτο ημίχρονο.
Με 2-1 κέρδισαν και οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον σε γήπεδο με γραμμές… φούτμπολ, αλλά σε εντός έδρας ματς με τη Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι, η οποία κατέγραψε το εκτός έδρας γκολ στο 69ο λεπτό με τον πρώην αμυντικό του Πανσερραϊκού, Ορελιέν Κολέν. Μοιραία επισκιάστηκαν τα τέρματα του Άντι Ντόρμαν στο 55ο λεπτό και του Κέλιν Ρόου στο 67ο.