Κυριακή 1 Ιουνίου 2014

Την… πάτησαν οι Ρώσοι!!

Η Ρωσία ήταν καλύτερη στο Όσλο, όμως στο φινάλε πλήρωσε την χαλάρωση και τις πολλές αλλαγές του Φάμπιο Καπέλο με αποτέλεσμα να δώσει την ευκαιρία στους Νορβηγούς να μην φύγουν ηττημένοι (1-1).

Την… πάτησαν οι Ρώσοι
Ένα φιλικό πριν το φινάλε της προετοιμασίας της για το Μουντιάλ της Βραζιλίας η εθνική ομάδα της Ρωσίας έκανε νερά.

Οι παίκτες του Φάμπιο Καπέλο αν και προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης στο Όσλο απέναντι στους Νορβηγούς και είχαν τον έλεγχο και τις ευκαιρίες στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, πλήρωσαν τη χαλάρωση στο φινάλε. Οι αλλαγές του Ιταλού αποσυντόνισαν τους φιλοξενούμενους που δέχτηκαν την ισοφάριση στο 77ο λεπτό έπειτα από όμορφη κεφαλιά του Κόνραντσεν. Στον πάγκο για τους Ρώσους έμεινε ο Γιούρι Λοντίγκιν, καθώς βασικός αγωνίστηκε ο Ακινφέεφ.

Η ομάδα του Καπέλο έχει ακόμη ένα φιλικό πριν ριχτεί στη μάχη για την πρόκριση στο Μουντιάλ, απέναντι στο Μαρόκο την επόμενη Παρασκευή (6/6). Πηγή: sport-fm.gr