Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014

Παρί με… θρίλερ!! (video)

Έπαιξε με τη φωτιά, όμως ο Λαβέτσι την γλίτωσε. Η Παρί παραλίγο να κάνει τεράστια γκέλα κόντρα στην Μετς, που γύρισε το 2-0, όμως ο Αργεντινός με γκολ στο τέλος έκανε το 3-2 και την έφερε στην 1η θέση

Παρί με… θρίλερ (video)
Παραλίγο… συμφορά για την Παρί στο «Σεντ Σιμφοριέν». Η Μετς γύρισε από το 2-0, όμως ο Λαβέτσι με τέρμα στο 84’ λύτρωσε την ομάδα του Μπλαν, 3-2, και την έφερε στην 1η θέση, στο ματς που άνοιγε την 14η αγωνιστική της Ligue 1.

Όλα ξεκίνησαν ιδανικά για τους φιλοξενούμενους. Πρώτα ο Παστόρε στο 9’ κι εν συνεχεία το αυτογκόλ του Μπουσμάν στο 16’ έδειχναν ότι θα χάριζαν ένα άνετο τρίποντο στους Παριζιάνους. Η Μετς δεν τα παράτησε, στο δεύτερο ημίχρονο ανέβηκε και δικαιώθηκε αφού η άμυνα της Παρί ήταν σε… άλλο γήπεδο.

Ο Μαϊγκά με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι (!) σε τέσσερα λεπτά (49’ και 53’) έκανε το 2-2 και το ματς πήρε φωτιά. Οι παίκτες του Μπλαν πίεσαν, η είσοδος του Καβάνι δίπλα στον Ιμπραΐμοβιτς, δεν βοήθησε κανέναν απ’ τους δύο, αλλά η λύση δόθηκε από τον Λαβέτσι. Ο Αργεντινός έπειτα από φάση διαρκείας στο 84’ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων και χάρισε τη νίκη στους Παριζιάνους.