Πέμπτη 12 Φεβρουαρίου 2015

«Ξέσπασε» η Μονακό!!

Όχι ένα, αλλά τρία παιχνίδια είχε να σκοράρει η Μονακό σε όλες τις διοργανώσεις, με αποτέλεσμα να την… πληρώσει η Ρεν, την οποία νίκησε με 3-1, παίρνοντας έτσι την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου.

«Ξέσπασε» η Μονακό!
Στη Ρεν… ξέσπασε η Μονακό, η οποία είχε τρεις αγώνες –σε όλες τις διοργανώσεις- να σκοράρει! Οι Μονεγάσκοι «ξέσπασαν» κόντρα στην ομάδα της Βρετάνης, καθώς τη συνέτριψαν με 3-1 και έτσι πήραν πανηγυρικά την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Γαλλίας.

Από νωρίς και συγκεκριμένα μόλις στο 9’ η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ πήρε το προβάδισμά με τον Τουρέ, με τον Ουάλας να κάνει το 2-0, δύο λεπτά αργότερα (11'). Όμως, στο 34’ ο Ενρίκε έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση, μειώνοντας σε 2-1, με αυτό να ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Μονακό μπήκε το ίδιο δυνατά –όπως και στο πρώτο- με τον Μαρσιάλ να ανεβάζει κι άλλο το δείκτη του σκορ στο 67’, χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι.