Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου 2015

Πάρτι «δεινοσαύρων»

«Πέρασμα» χωρίς έλεος για το Αμβούργο απ’ το «Borussia Park». Οι «δεινόσαυροι» έκαναν πλάκα στην Γκλάντμπαχ και πήραν άνετη νίκη με σκορ 3-0.

Σεληνιασμένο Αμβούργο στην έδρα της Γκλάντμπαχ. Η ομάδα του Μπρούνο Λαμπάντια πέρασε αέρα 3-0 από το «Borussia Park» και πανηγύρισε το πρώτο της «διπλό» έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές στην Bundesliga.

Τον δρόμο προς τη νίκη άνοιξε ο Λασόνγκα. Ο Γερμανός επιθετικός βρήκε δίχτυα αρχικά στο 11ο λεπτό και έβαλε τα θεμέλια για το «τρίποντο» με το δεύτερο τέρμα του στο φινάλε του ημιχρόνου (44’). Η χαριστική βολή για τους γηπεδούχους ήρθε στο ξεκίνημα του
δεύτερου 45λεπτου, όταν ο Μίλερ έκανε το 3-0, που έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Έτσι, το Αμβούργο έφτασε τους 6 βαθμούς και ανέβηκε στην 7η θέση, ενώ η Γκλάντμπαχ, που δεν βάζει τέλος στο τραγικό ξεκίνημα, έμεινε στον πάτο της βαθμολογίας χωρίς ακόμη να έχει βαθμό στο… σακούλι.