Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου 2015

Μπορντό και… Τραπ σόκαραν την Παρί!!(vid)

Μπορεί να προηγήθηκε δύο φορές χάρη σε γκολ του Καβάνι, αλλά η Παρί υπολόγιζε χωρίς τον Τραπ, καθώς ο Γερμανός γκολκίπερ με δύο τραγικά λάθη χάρισε την ισοπαλία (2-2) στην Μπορντό των 10 παικτών.

Μπορντό και… Τραπ σόκαραν την Παρί! (vid)

Εκεί, όμως, που δεν μπορούσε με τίποτα να βρει… αντίδοτο η ομάδα του Λοράν Μπλαν ήταν στη θέση του δικού της τερματοφύλακα, Κέβιν Τραπ που ουσιαστικά με δική του ευγενική χορηγία πρόσφερε το βαθμό της ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους, οδηγώντας κατ’ επέκταση στην πρώτη απώλεια της ομάδας στο φετινή Ligue 1 μετά από πέντε αγωνιστικές.

Οι Παριζιάνοι ήταν πολύ επιθετικοί από το πρώτο λεπτό του ματς και η κυριαρχία τους μετουσιώθηκε σε γκολ μόλις στο 27’, όταν ο Καρασό έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του σε μια φαινομενικά εύκολη έξοδο και ο Καβάνι δεν είχε κανένα πρόβλημα να ανοίξει το σκορ.

Στο 31’, όμως, η Μπορντό κατάφερε να ισοφαρίσει όταν ο Σαϊβέ έπιασε την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα κατευθύνθηκε στην αγκαλιά του Τραπ, αλλά ο Γερμανός… τρόμαξε και την έστειλε στα δίχτυα του.

Τρία λεπτά αργότερα ο Καβάνι φρόντισε να ξαναβάλει στη θέση του οδηγού την ομάδα του με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ που άφησε «άγαλμα» τον Καρασό.

Στο β’ μέρος και ενώ η Παρί έδειχνε ότι θα πάρει «σβηστά» το πέμπτο της συνεχόμενο τρίποντο, αφού στο 77’ μάλιστα η Μπορντό έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σαϊβέ, ο Τραπ στο 79’ βρέθηκε με την μπάλα στα πόδια, δεν απομάκρυνε ποτέ και ο Χαζρί σαν… κύριος την πήρε από τον Γερμανό τερματοφύλακα και την έστειλε στα δίχτυα.