Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2015

Πολύ σκληρός ο Απόλλων, ματσάρα στη Ριζούπολη!!

Τί κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ, τί κι αν έφαγε και δεύτερη «κρυάδα»; Ο Απόλλων Σμύρνης δεν το έβαλε κάτω στο ματς με την Ζάκυνθο (3-2). Τρία δοκάρια είχαν οι γηπεδούχοι.

Πολύ σκληρός ο Απόλλων, ματσάρα στη Ριζούπολη
Μεγάλο ματς έγινε στη Ριζούπολη, όπου στο τέλος χαμογέλασε ο Απόλλων Σμύρνης στην αναμέτρηση με την Ζάκυνθο (3-2). Εντελώς… ροκ ήταν το παιχνίδι από το 68ο λεπτό και μετά.

Αρχικά, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 30’ με εκτέλεση φάουλ του Ζαουάντ Ζαϊρί που αποκτήθηκε το περασμένο καλοκαίρι και ενώ πέντε λεπτά νωρίτερα οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια με τον Φαρινόλα που έπιασε την κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Γκιόλια και στη συνέχεια με σουτ του Τζιόρα.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη έδειξε επιμονή και συνέχισε να ελέγχει το ματς και λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους έχασε διπλή ευκαιρία. Με Φαρινόλα και Αλμπάνη.

Η ισοφάριση ήρθε στο 68’ χάρη σε διαγώνιο σουτ του Φαρινόλα, ο οποίος τέσσερα λεπτά αργότερα δεν σκόραρε, αλλά «έφτιαξε» το τέρμα του Βάντερσον, που με δυνατό σουτ έβαλε μπροστά την ομάδα του. Ωστόσο, στο 77’ ήρθε το «κρύο ντους» για τους γηπεδούχους με το γκολ του Λεωνίδα Κωστούλα, όμως δεν τα παράτησαν και με γκολ του Τζιώρα στο 80’ (δευτερόλεπτα μετά το δοκάρι του Φαρινόλα) έκαναν το 3-2 που έμεινε μέχρι τέλους.