Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2015

Νίκη για τη Λιόν, στην 500αρα του Μαλμπράνκ!!

Έστω και δύσκολα, η Λιόν που έχασε πολλές ευκαιρίες για ευρύτερο σκορ, επικράτησε εντός έδρας 1-0 της Ρεμς. Τις 500 συμμετοχές σε πρωταθλήματα έφτασε ο Στιντ Μαλμπράνκ.

Νίκη για τη Λιόν, στην 500αρα του Μαλμπράνκ

Η Λιόν είχε την μεγάλη ευκαιρία ν’ ανοίξει το σκορ στο 40ο λεπτό όταν ο Λακαζέτ δεν μπόρεσε να ευστοχήσει σε εκτέλεση πέναλτι, αφού έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία. Αυτό ήταν το δεύτερο πέναλτι που χάνει στη σεζόν ο επιθετικός της Λιόν, μετά από εκείνο κόντρα στην Γάνδη για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο ίδιος παίκτης όμως πήρε ρεβάνς από τον εαυτό του και στο φινάλε του πρώτου μέρους άνοιξε το σκορ, για να δώσει το προβάδισμα στην γηπεδούχο, στο πιο κρίσιμο σημείο. Στην επανάληψη η Λιόν είχε σημαντική ευκαιρία με τον Μποβί, ενώ ένα γκολ του Λακαζέτ στο 67’ δεν μέτρησε, ενώ ο σκόρερ του αγώνα απώλεσε καλή ευκαιρία και στο 77'..

Ο Στιντ Μαλμπράνκ πέρασε σαν αλλαγή στο ματς και συμπλήρωσε 500 συμμετοχές στα πρωταθλήματα που έχει αγωνιστεί.