Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2015

H Γκλάντμπαχ επιστρέφει!!

Η Γκλάντμπαχ μετά την αντικατάσταση του προπονητή πάει...τρένο. Απέναντι στην Βόλφσμπουργκ σημείωσε την 3η απανωτή νίκη με σκορ 2-0. Τριάρα από την Χέρτα στο Αμβούργο.

H Γκλάντμπαχ επιστρέφει
Την 3η απανωτή νίκη της σημείωσε η Γκλάντμπαχ που με την αλλαγή προπονητή έχει μεταμορφωθεί. Κάτω από τις οδηγίες του Αντρέ Σούμπερτ τα «πουλάρια» έβαλαν κάτω και την Βόλφσμπουργκ.

Η Μπορούσια προηγήθηκε με τον Νορνβάιτ που είχε περάσει αλλαγή στο 69’ και επτά λεπτά μετά σκόραρε, για να έρθει να σκοράρει μετά από ασίστ του Ράφαελ. Ο άλλος επιθετικός της Γκλάντμπαχ, ο Στιντλ ήταν εκείνος που μοίρασε έξοχη ασίστ στον Τραορέ, για να γίνει το 2-0 στο 79’.

Η Χέρτα έπιασε την 4η θέση με την εμφατική νίκη της 3-0 απέναντι στο Αμβούργο με τον Σάλομον Καλού ν’ ανοίγει σχετικά νωρίς το σκορ στο 17’ για να έρθουν δύο γκολ του Ιμπίσεβιτς σε τρία λεπτά από το 76’ μέχρι το 78’ και να «κλειδώσουν» το ματς για την ομάδα του Βερολίνου. Στην 4η θέση και τους 14 πόντους συγκατοικεί η Ίνγκολσταντ που με γκολ του Γκρος και του Λεξ επικράτησε 2-0 της Άιντραχτ.

Πολύτιμο βαθμό απέσπασε στο τέλος του αγώνα η Στουτγάρδη που βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, αλλά επιβραβεύθηκε για την επιμονή της με την ισοφάριση του Τίμο Βέρνερ στο 91’. Σημαντική νίκη για το Αννόβερο που επικράτησε 1-0 της Βέρντερ Βρέμης.