Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2015

Ήθελε και λίγο… σπρώξιμο η Λιλ!!

Με λίγη διαιτητική βοήθεια η Λιλ επικράτησε 2-0 της Μονπελιέ και έφτασε στη δεύτερη νίκη της στη φετινή Ligue 1. Προηγήθηκαν με ανύπαρκτο πέναλτι οι «λιλουά»!

Ήθελε και λίγο… σπρώξιμο η Λιλ! (video)
Χρειάστηκε το… σπρώξιμό της η Λιλ! Οι «λιλουά» επικράτησαν 2-0 της Μονπελιέ στην αναμέτρηση που άνοιξε την 9η αγωνιστική και έτσι έφτασαν στη δεύτερη νίκη τους στη φετινή Ligue 1.

Όχι μόνο αυστηρό, αλλά ανύπαρκτο ήταν το πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Μπουφάλ στο 43ο λεπτό, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μάλιστα, ο σκόρερ πριν στήσει την μπάλα στην άσπρη βούλα, είχε μία μίνι «κοκορομαχία» με τον συμπαίκτη του Ταλό!

Όμως, στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 64’ ο Σιντιμπέ έδιωξε το άγχος για τη Λιλ, καθώς σημείωσε ένα πολύ όμορφο τέρμα για το 2-0. Η Μονπελιέ είχε την ευκαιρία να μπει ξανά στο παιχνίδι στο 73’, αλλά ο Μπουντεμπούζ αστόχησε σε πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα στο δεξί δοκάρι.