Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2015

Από τριάρα σε τριάρα!!

Αν και βρίσκεται εν μέσω διοικητικών εξελίξεων, η Γουλβς κατέκτησε τη δεύτερη σερί νίκη της στην Τσάμπιονσιπ, καθώς επικράτησε 3-0 της Χάντερσφιλντ στο «Μολινό», λίγες μόλις ημέρες με το διπλό που είχε κάνει με το ίδιο σκορ απέναντι στη Φούλαμ.
Ο ΜακΝτόναλντ στα μισά του πρώτου μέρους έδωσε το προβάδισμα στους «λύκους» και στο δεύτερο μέρος ανέλαβε δράση ο Αφόμπε, ο οποίος πέτυχε το 2-0 στο 68’ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα δυο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των ενενήντα.
Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι είχαν μάλιστα και δοκάρι με τον Ότζο.
Με αυτήν τη νίκη η Γουλβς έφτασε τους 15 βαθμούς σε 10 ματς και εδραιώθηκε στην πρώτη δεκάδα, ενώ η Χάντερσφιντ γνώρισε την πρώτη της ήττα μετά από τρία παιχνίδια και έμεινε στους 10.