Παρασκευή 27 Νοεμβρίου 2015

Πρώτος στην τελική ευθεία ο Χάμιλτον!!

Πρώτος στην τελική ευθεία ο Χάμιλτον

Ο Λιούις Χάμιλτον ήταν ο ταχύτερος πιλότος στον πρώτο γύρο ελεύθερων δοκιμών στην πίστα του Άμπου Ντάμπι. Δεύτερος ο Νίκο Ρόσμπεργκ.

Να βάλει το θαυμαστικό στη φετινή εξαιρετική του σεζόν θέλει ο Λιούις Χάμιλτον. Ο Βρετανός πιλότος, που έχει εξασφαλίσει εδώ και τρεις αγώνες το τρίτο πρωτάθλημα στην καριέρα του και δεύτερο συνεχές με τη Mercedes, ήταν ο πιο γρήγορος στον πρώτο γύρο ελεύθερων δοκιμών στην πίστα του Άμπου Ντάμπι.

Δεύτερος ήταν ο ομόσταβλός του στη Mercedes, Νίκο Ρόσμπεργκ, που δεν χάνει τη δεύτερη θέση ΚΑΙ στην τελική κατάταξη της Formula 1, ενώ τρίτος ήταν ο Κίμι Ραϊκόνεν με Ferrari.

Θα ακολουθήσει ένας ακόμη γύρος ελεύθερων δοκιμών το μεσημέρι, ένας ακόμη το πρωί του Σαββάτου και εν συνεχεία θα γίνουν οι κατατακτήριες, ενώ την Κυριακή στις 15:00 θα αρχίσει το τελευταίο Grand Prix της σεζόν.