Σάββατο 5 Δεκεμβρίου 2015

Στραβοπάτησε η Ρόμα με λάθος του Μανωλά!!

Στραβοπάτησε η Ρόμα με λάθος του Μανωλά

Και τρίτο σερί στραβοπάτημα για τη Ρόμα! Αυτή τη φορά ήρθε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Τορίνο με γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις μετά από πέναλτι που έκανε ο διεθνής Έλληνας άσος.

Πλέον δεν υπάρχει αμφιβολία. Η Ρόμα δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση και φαίνεται στα τελευταία της παιχνίδια. Σήμερα ήρθε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Τορίνο με ένα τέρμα το οποίο δέχθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στη φάση αυτή ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Έλληνα διεθνούς άσου μέσα στη μεγάλη περιοχή της Ρόμα, μια απόφαση που προκάλεσε τις έντονες αντιδράσεις του Μανωλά.

Ο Μάξι Λόπες ευστόχησε στην εκτέλεση πέναλτι και έτσι στέρησε την ευκαιρία από την Ρόμα να πάρει μια νίκη μετά από δύο στραβοπατήματα.

Ωστόσο, το αποτέλεσμα αυτό μπορεί θα θεωρηθεί και δίκαιο καθώς οι τζιαλορόσι ήταν αρκετά κακοί επιθετικά, και δημιουργούσαν φάση στην περιοχή της Τορίνο με μεγάλη δυσκολία.Μάλιστα, και το τέρμα το οποίο πέτυχαν, στο 83ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Πιάνιτς με μεγάλη ευθύνη του τερματοφύλακα.