Σάββατο 5 Δεκεμβρίου 2015

Είναι μια αλεπού αυτή…!! (video)

Είναι μια αλεπού αυτή… (video)

Η Γιουνάιτεντ κόλλησε 0-0 με την Γουεστ Χαμ αλλά η Λέστερ δεν άφησε την ευκαιρία και ανέβηκε στην κορυφή με το διπλό επί της Σουόνσι, 3-0. Αγχωτική νίκη για Άρσεναλ πριν τον τελικό με τον Ολυμπιακό.

Όλα για την Λέστερ γίνονται.

Λίγο μετά την ήττα της Σίτι στην έδρα της Στόουκ, ήρθε και η «γκέλα» της Γιουνάιτεντ στο «Όλντ Τράφορντ» κόντρα στην Γουέστ Χαμ (0-0) και οι «αλεπούδες», χάρη στο μεγάλο διπλό (3-0) στο «Liberty» ανέβηκαν στην κορυφή της Premier League. Νίκη με πολύ ιδρώτα για την Άρσεναλ στο «Emirates» με σκορ 3-1 κόντρα στην Σάντερλαντ.

Η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι με τον αφηνιασμένο Μάχρεζ να τραβάει πάνω του τα φώτα έκανε πάρτι κόντρα στους «κύκνους». Ο Αλγερινός επιθετικός με χατ-τρικ (5’,22’, 67’) οδήγησε την Λέστερ στη μεγάλη νίκη, που την φέρνει στο +2 από την δεύτερη, πλέον, Άρσεναλ.

Οι «κανονιέρηδες», παρότι τα βρήκαν σκούρα, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στις «μαυρόγατες», 3-1. Το σκορ για τους Λονδρέζους άνοιξε ο Τζόελ Κάμπελ με κοντινό πλασέ στο 33ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν χάρη στο αυτογκόλ του Ζιρού (45’) στο φινάλε του ημιχρόνου, όμως ο Γάλλος πήρε το αίμα του πίσω στο 63ο λεπτό. Το τελικό σκορ για την Άρσεναλ, που πλέον στρέφεται στον «τελικό» του Champions League κόντρα στον Ολυμπιακό την ερχόμενη Τετάρτη, διαμόρφωσε στο φινάλε του ματς ο Ράμσεϊ (90+3’).

Την ευκαιρία στα… σκουπίδια άφησε να πάει χαμένη η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» τα έκαναν… μαντάρα απέναντι στην Γουέστ Χαμ και το τελικό 0-0 στο «Όλντ Τράφορντ» δεν τους επέστρεψε να διατηρηθούν σε απόσταση βολής από την κορυφή.