Τρίτη 22 Δεκεμβρίου 2015

Τώρα τρέχει η Μπράγκα!!

Μια απρόσμενη «γκέλα» έκανε τη Δευτέρα η Μπράγκα, η οποία παραχώρησε 1-1 στην Πάσος Φερέιρα, στο τελευταίο ματς της 14ης αγωνιστικής της Superliga.

Τώρα τρέχει η ΜπράγκαΗ Μπράγκα παραχώρησε 1-1 στην Πάσος Φερέιρα στο ματς που ολοκλήρωσε τη 14η αγωνιστική της Superliga και έχασε την ευκαιρία να παραμείνει κοντά στην Μπενφίκα στην τρίτη θέση στην προσπάθεια εξόδου της στο Τσάμπιονς Λιγκ, μένοντας στο -6 από τους «αετούς» και σταθερά στην τέταρτη θέση και ελπίζοντας για τη συνέχεια, ώστε να πλησιάσει ξανά στην πρώτη τριάδα.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν οριακά εκτός της προνομιούχου πεντάδας και θα προσπαθήσουν στη συνέχεια για τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Οι φιναλίστ του Europa League του 2011 πίεσαν και κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο με τον Στοϊλίκοβιτς, όμως δεν πρόσεξαν στην επανάληψη στις αντεπιθέσεις της Πάσος που ισοφάρισε με το πέναλτι του Πελέ.

Η σύνθεση της Μπράγκα: Κρίτσιουκ, Μπαϊάνο, Βίλι Μπόι, Αντρέ Πίντο, Μαρσέλο Γκοϊάνο, Αλαν (84' Ουίλσον Εντουάρντο), Λουίζ Κάρλος, Φιλίπε Αουγκούστο (71' Βούκσεβιτς), Ράφα Σίλβα, Φόντε (55' Χασάν), Στοϊλίκοβιτς

«Ανάσα» για την Μπελενένσες, που νίκησε με 1-0 την Μποαβίστα εντός έδρας και την άφησε σε πολύ δύσκολη θέση.