Τρίτη 22 Δεκεμβρίου 2015

Οι «καυτές» φάσεις της διαιτησίας στο ΑΕΚ-Λεβαδειακός!! (video)

Οι «καυτές» φάσεις της διαιτησίας στο ΑΕΚ-Λεβαδειακός (video)

Ανέστης-Κολοβέτσιος ήταν οι μοιραίοι στο ΑΕΚ-Λεβαδειακός. Αρνητικός πρωταγωνιστής όμως ήταν και ο Κομίνης με το πέναλτι που δεν έδωσε στους Βοιωτούς και το γκολ της «Ένωσης» που λανθασμένα δεν μέτρησε

Με μια διαιτησία αντίστοιχα κακή με αυτές που… καμαρώσαμε μέσα στο Σαβ/κο έκλεισε η 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Πέραν των Ανέστη και Κολοβέτσιου, οι οποίοι με τα τραγικά λάθη τους «κρέμασαν» την ΑΕΚ, αρνητικός πρωταγωνιστής του αγώνα γενικότερα ήταν ο διαιτητής Κομίνης.

Κι αυτό διότι σε δυο σημαντικές φάσεις που επηρέασαν την εξέλιξη του αγώνα -μια για κάθε ομάδα- πήρε λανθασμένες αποφάσεις.

Πρώτα λοιπόν δεν έδωσε πέναλτι στον Λεβαδειακό, όταν στο 12’ (και με το σκορ στο 0-0) ο Κολοβέτσιος τράβηξε από τη φανέλα τον Έντουιν…

Κι έπειτα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δεν μέτρησε λανθασμένα γκολ του Γιόχανσον, δίνοντας επιθετικό φάουλ που δεν υπήρχε στην προσπάθεια του Σουηδού να κάνει την κεφαλιά… *Πηγή: sport-fm.gr*