Κυριακή 3 Ιανουαρίου 2016

Μπαρτζώκας… στο ζενίθ!!

Μπαρτζώκας… στο ζενίθ

Σε εξαιρετική φόρμα η Λοκομοτίβ Κουμπάν του Γιώργου Μπαρτζώκα, νίκησε με ένα ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο τη Ζενίτ με 78-70 για τη VTB League.

Εντυπωσιακή η Λοκομοτίβ, νίκησε στο Κράσνονταρ τη Ζενίτ με 78-70 κι έφτασε τις οκτώ νίκες σε 13 παιχνίδια.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έθεσε τις βάσεις στο τρίτο δεκάλεπτο, όταν και αποσπάστηκε στο σκορ από την ομάδα της Αγίας Πετρούπολης που γνώρισε τη μόλις δεύτερη ήττα της σε δέκα ματς στη VTB League.

Για την αντίπαλο του Παναθηναϊκού στο Top 16, ο Άντονι Ράντολφ με 22 και ο Μάλκολμ Ντιλέινι με 19 πόντους ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές, ενώ 12 πόντους είχε ο Σεργκέι Μπίκοφ.

Ράιαν Τούλσον με 16 και Ζέμπιαν Ντάουντελ με 14 πόντους πάλεψαν περισσότερο από τη Ζενίτ.