Παρασκευή 11 Μαρτίου 2016

Στον δρόμο για τους «8» η Σαχτάρ!!

Στον δρόμο για τους «8» η Σαχτάρ

Η Σαχτάρ Ντόνετσκ επικράτησε 3-1 της Άντερλεχτ και έκανε μεγάλο βήμα για να προκριθεί στα προημιτελικά του Europa League.

Πολύ κοντά στα προημιτελικά του Europa League βρίσκεται η Σαχτάρ Ντόνετσκ, καθώς επικράτησε 3-1 της Άντερλεχτ, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη φάση των «16».

Οι Ουκρανοί προηγήθηκαν στο 21’ με διαγώνιο σουτ του Τάισον, έπειτα από σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενουμένων και τρία λεπτά μετά, ο Κούτσερ έκανε το 2-0 με κεφαλιά. Στο 68’, όμως, η Άντερλεχτ ξαναμπήκε στο παιχνίδι με σκόρερ τον Ατσεαμπόνγκ αλλά εννιά λεπτά μετά, ο Εντουάρντο έδωσε την… χαριστική βολή στους Βέλγους, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Στο 87’, πάντως, ο κεντρικός αμυντικός της Άντερλεχτ, Κάρα, κατάφερε να σκοράρει, ωστόσο ο διαιτητής είδε ότι είχε στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με το χέρι και δεν μέτρησε σωστά το γκολ.