Δευτέρα 29 Μαρτίου 2010

Η... Λίβερπουλ καθάρισε για τη Ρεάλ!

Οι παίκτες της Ρεάλ Μαδρίτης πανηγυρίζουν το γκολ του Αρμπελόα Οι πρώην παίκτες της Λίβερπουλ, Τσάμπι Αλόνσο και Αρμπελόα ήταν αυτή που ανέτρεψαν το σκορ στην αγχωτική νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης στο ντέρμπι με την Ατλέτικο. Το τελικό 3-2 κράτησε τη «βασίλισσα» στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας για παρέα την Μπαρτσελόνα.

Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» το «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» με γκολ του Ρέγες με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών στον αγώνα. Η Ρεάλ, όμως, για 13 λεπτά έπαιξε και πάλι το απόλυτο ποδόσφαιρο, όπως είχε πράξει και κόντρα στη Σεβίλλη.

Συγκεκριμένα με γκολ των Τσάμπι Αλόνσο (49ο), Αρμεπόλα (55ο) και φυσικά του Ιγκουαϊν (62ο) έκανε το 3-1, αλλά έξι λεπτά αργότερα (68ο) η Ατλέτικο κέρδισε πέναλτι και ο Φορλάν έδωσε και πάλι ενδιαφέρον στο ματς. Τελικά, το σκορ δεν άλλαξε...