Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2011

Υπάρχει πρόβλημα...

Με το... αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις και στο ιταλικό πρωτάθλημα η Ρόμα, η οποία μετά τον αποκλεισμό στο Γιουρόπα Λιγκ από την Σλόβαν Μπρατισλάβας, σήμερα έχασε στην πρεμιέρα της στο Καμπιονάτο εντός έδρας από την Κάλιαρι με 2-1!
Υπάρχει πρόβλημα... (ΒΙΝΤΕΟ)
Ο Κόντι στο 68’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Χοσέ Άνγκελ αποβλήθηκε για τους Ρωμαίους και πλέον τα πράγματα είχαν γίνει πολύ δύσκολα. Έτσι λοιπόν, στις καθυστερήσεις του ματς ο Ελ Καμπίρ έκανε το 2-0, ενώ για την Ρόμα απλά μείωσε ο Ντε Ρόσι στο 97'. Μετά και από τη σημερινή «σφαλιάρα» το κλίμα για τον Λουίς Ενρίκε δεν είναι καθόλου καλό...

Στα άλλα ματς της ημέρας, η Αταλάντα με δύο τέρμα του Μάξι Μοράλες πήρε το 2-2 από τη Τζένοα, ενώ η νεοφώτιστη Νοβάρα με το ίδιο σκορ (2-2) έφυγε με βαθμό από τη Βερόνα στο πρώτο της ματς στην Serie A ύστερα από 55 χρόνια.

Αντίθετα, νικηφόρα ξεκίνησαν στο νέο πρωτάθλημα η Φιορεντίνα, 2-0 εντός την Μπολόνια και η Ουντινέζε, 2-0 εκτός την Λέτσε.