Παρασκευή 2 Μαρτίου 2012

Τρέχει για Superleague ο Πλατανιάς!!

O Πλατανιάς δεν σταματάει πουθενά και μετά την τριάρα επί της Καλλονής δείχνει πως δεν θα χάσει την άνοδο!
Τρέχει για Superleague ο Πλατανιάς!
Η ομάδα της Κρήτης αιφνιδίασε τους Μυτιληνιούς, αφού κέρδισε πέναλτι μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Μιρτσέτα να ευστοχεί από την άσπρη βούλα και να βάζει από τα… αποδυτήρια μπροστά τους γηπεδούχους.

Στη συνέχεια, η ομάδα του Τίμου Καβακά επέβαλλε το παιχνίδι της και στο 33’ έφτασε και σε δεύτερο γκολ με σουτ του Ναζλίδη, ενώ μόλις τέσσερα αργότερα έχασε τεράστια ευκαιρία να πάει προηγούμενη με τρία τέρματα στο ημίχρονο, αφού ο σκόρερ του πρώτου γκολ είδε την προσπάθειά του να σταματάει στο δοκάρι του Σουλογάνη.

Οι Χανιώτες συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και έφτασαν στο 3-0 στο 63’, όταν ο Μαραγκουδάκης πήρε την μπάλα από δεξιά μέσα στην περιοχή και με ένα κεραυνό την έστειλε στην απέναντι γωνία της Καλλονής και έγραψε το τελικό αποτέλεσμα, σφραγίζοντας την όγδοη εντός έδρας νίκη του Πλατανιά στο φετινό πρωτάθλημα σε εννιά παιχνίδια.