Σάββατο 28 Ιουλίου 2012

Εντυπωσιακή η Μάλαγα στη Βενεζουέλα!!

Εντυπωσιακή η Μάλαγα στη Βενεζουέλα
Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση η Μάλαγα επικράτησε με σκορ 3-0 της Ζαμόρα, στο πρώτο της φιλικό στη Βενεζουέλα.

Τα γκολ για την ισπανική ομάδα, την οποία θα υποδεχθεί στο γήπεδο Καραϊσκάκη ο Ολυμπιακός στις 7 Αυγούστου, σημείωσαν οι Μαρέσκα, Μπουονανότε και Χουάνμι.

Η Μάλαγα είχε το ρυθμό και την κατοχή της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο παρά τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν, δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0).

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Πελεγκρίνι συνέχισε στο ίδιο μοτίβο, αλλά αυτή τη φορά είδε… δίχτυα, με τον Μαρέσκα να κάνει το 1-0 στο 48ο λεπτό. Στο 63’ ο Μπουονανότε έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους Ανδαλουσιανούς, με τον Χουάνμι -εννιά λεπτά αργότερα- να διαμορφώνει το τελικό 3-0.