Κυριακή 21 Ιουλίου 2013

Brasileiro: Λουάν και κρίση στη Σάο Πάολο!! (videos)

O 24χρονος Λουάν, που έχει περάσει από την Τουλούζ, πέτυχε χατ τρικ στο εκτός έδρας 3-0 της Κρουζέιρο επί της Σάο Πάολο, που συμπλήρωσε σερί τεσσάρων ηττών.
Μάλιστα, οι «σομπεράνο» έμειναν χωρίς νίκη για δέκατο συνεχόμενο παιχνίδι. Στην προκειμένη υστέρησαν από το ξεκίνημα της αναμέτρησης εμφανίζοντας αστάθεια, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Κρουζέιρο από το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα, ο Λουάν άνοιξε το σκορ στο 51ο λεπτό, ενώ συμπλήρωσε το χατ τρικ στο 78ο και στο 81ο λεπτό.
Πάντως, οι νικητές παραμένουν έναν βαθμό πίσω από την Μποταφόγκο, η οποία κέρδισε τη Ναούτικο με 2-0 και ανέβηκε στην πρώτη θέση του Brasileiro. Οι πρωτοπόροι ξεπέρασαν νωθρό πρώτο 45λεπτο και… εισβολή σκύλου στον αγωνιστικό χώρο, ώστε να πάρουν τη νίκη χάρη σε τέρματα των Ελίας και Ρενάτο. Τέλος, η Κρισιούμα εκμεταλλεύτηκε αποβολές των Ματέους Μπιτέκο και Εντουάρντο Βάργκας, ώστε να καταβάλει τη Γκρέμιο με 2-1, παρά ωραίο γκολ του Ζε Ρομπέρτο των ηττημένων.
4
Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr