Σάββατο 28 Δεκεμβρίου 2013

Νεοφώτιστοι σε φόρμα!!

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους εντός έδρας πανηγύρισαν τα Τρίκαλα κόντρα στον Πανελευσινιακό (72-59) στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών.

Νεοφώτιστοι σε φόρμα
Τη νίκη με σκορ 72-59 πανηγύρισαν τα Τρίκαλα κόντρα στον Πανελευσινιακό στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών που είναι και η τελευταία της χρονιάς.

Οι παίκτες του Κώστα Φλεβαράκη μπήκαν δυνατά στο παρκέ, καταφέρνοντας να κρατούν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα πίσω τους την ομάδα της Ελευσίνας, η οποία αντιμετώπισε πρόβλημα στα ριμπάουντ.

Όλα κρίθηκαν πολύ νωρίς, αφού το 11-10 στο όγδοο λεπτό έγινε 38-22 λίγο πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, ενώ η διαφορά έφτασε στα μέσα της τρίτης περιόδου τους 22 (51-29).

Αυτή είναι η τέταρτη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη που πανηγυρίζουν τα Τρίκαλα, τα οποία πλέον έπιασαν τον Πανελευσινιακό, αφού ισοβαθμούν με 15 βαθμούς.

Κορυφαίος παίκτης για τα Τρίκαλα ήταν ο Δεληγιάννης, ο οποίος πέτυχε 12 πόντους, ενώ στους φιλοξενούμενους στοίχισαν τα πολλά λάθη, συνολικά 25!

Τα δεκάλεπτα: 17-12, 38-25, 56-40,

Τρίκαλα (Φλεβαράκης): Έβανς 6, Περούνιτσιτς, Γιούιν 9, Γιαννακίδης 8, Πέτροβιτς 7, Λεκάκης, Γκρέιντζερ 9, Δεληγιάννης 12, Φούντας 1, Νικολόπουλος, Γεωργάκης 5, Μουτακαμπίρ 9, Μάταλον 4.

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Νίκου, Παπαμακάριος 12, Αράπης 9, Ράλεϊ-Ρος 7, Δημάκος 5, Τζόουνς 10, Φαγέ 2, Μελισσαράτος, Τέρνερ 14, Αβραμίδης.

Διαιτητές: Πηλοΐδης, Γεωργιάδης, Τσούνας Πηγή: sport-fm.gr