Πέμπτη 31 Ιουλίου 2014

«Φόρτσαρε» η Καλλονή!

Εύκολη νίκη και με καλή εμφάνιση πήρε η Καλλονή στο τελευταίο της φιλικό επί ιταλικού εδάφους. Η ομάδα της Λέσβου επικράτησε 3-0 απέναντι στην αραβική Αλ Κορ.

«Φόρτσαρε» η Καλλονή
Με «γλυκιά» γεύση αποχαιρετά η Καλλονή την Ιταλία.

Στο τελευταίο της φιλικό κατά το βασικό στάδιο της προετοιμασίας, η ομάδα της Λέσβου επικράτησε άνετα 3-0 της Αλ Κορ. Οι παίκτες του Γιάννη Μαντζουράκη ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς και άνοιξαν το σκορ με τον Κριπιντίρη στο 24ο λεπτό. Το δεύτερο τέρμα της ομάδας σημείωσε ο Ναβάρο με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (48’), ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κύπρου στο 60ο λεπτό.

Καλλονή: Μπράνιμιρ, Ναβάρο (80' Κεϊτά), Κριπιντίρης (62' Μπαρέρα), Πιπίνης (46' Γιορέντε), Χωριάνοπουλος, Γιουκαρής (46' Αμπντούλ), Αντέτζο, Στεφάνοβιτς (61' Γιώργου), Βλαστέλλης, Μίνγκας (46' Αγρίτης), Κύπρου (61' Μπουρούς).
Πηγή: sport-fm.gr