Τετάρτη 16 Ιουλίου 2014

Βασικός σε όλο το ματς ο Αμπέντ!!

Σε όλο το παιχνίδι της Νιούκαστλ με την Όλνταμ χρησιμοποίησε ο Άλαν Πάρντιου τον Μεχντί Αμπέντ.
Μπορεί ο Μεχντί Αμπέντ να έχει κατ' επανάληψη δηλώσει πως θέλει να επιστρέψει στον Παναθηναϊκό και να πιέζει την Νιούκαστλ προς αυτή την κατεύθυνση, ωστόσο ο Άλαν Πάρντιου δεν ήθελε να πάρει γρήγορα απόφαση...
Για αυτό και είχε προαναγγείλει την χρησιμοποίηση του Αλγερινού μέσου στο φιλικό με την Όλνταμ, κάτι που έγινε και με το... παραπάνω, καθώς όχι απλά έχρισε βασικό τον 21χρονο άσο, αλλά τον άφησε στον αγωνιστικό χώρο σε όλο το 90λεπτο της ήττας των «ανθρακορύχων» με 2-1.
Όσον αφορά την απόδοσή του, στο live που έγινε από τον επίσημο λογαριασμό της Αγγλικής ομάδας στο Twitter, το όνομά του αναφέρθηκε δύο φορές... Μία μετά από 8 λεπτά παιχνιδιού, για τις δύο σέντρες που είχε κάνει, αλλά και την καλή του παρουσία (μέχρι εκείνο το σημείο) στο χώρο του κέντρου και άλλη μία στο 51' για το γέμισμα στην περιοχή των γηπεδούχων που έκανε, από εκτέλεση φάουλ...

Πηγή: gazzetta.gr