Δευτέρα 18 Αυγούστου 2014

Άσχημο… ποδαρικό για Μπιέλσα!!

Η Μονπελιέ νίκησε 2-0 τη Μαρσέιγ, στο πρώτο παιχνίδι του Μπιέλσα στο «Βελοντρόμ», με τη Σεντ Ετιέν να κάνει την ανατροπή και να επικρατεί 3-1 της Ρεμς, για τη δεύτερη αγωνιστική της Ligue 1.

Άσχημο… ποδαρικό για Μπιέλσα!
Την πρώτη της νίκη στη φετινή Ligue 1 πήρε η Μονπελιέ, νικώντας στο «Βελοντρόμ» τη Μαρσέιγ με σκορ 2-0, για τη δεύτερη αγωνιστική. Το «δύο στα δύο» έκανε η Σεντ Ετιέν, η οποία αν και βρέθηκε να χάνει από τη Ρεμς, με το γκολ του Μουκαντζό, πήρε… μπρος στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε με το τελικό 3-1.

Με το χειρότερο τρόπο έκανε… ποδαρικό στο «Βελοντρόμ» ο Μαρσέλο Μπιέλσα στον πάγκο της Μαρσέιγ, καθώς η Μονπελιέ πήρε τη νίκη με σκορ 2-0. Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν οι Μουνιέ (18’) και Σανσόν (68).

Στο άλλο ματς για τη δεύτερη αγωνιστική της Ligue 1, η Ρεμς έκανε το… λάθος να προηγηθεί στο «Ζοφρουά Γκισάρ» κόντρα στη Σεντ Ετιέν, με το γκολ του Μουκαντζό στο 27ο λεπτό με το 1-0 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Όμως, στο δεύτερο μέρος οι «στεφανουά» πετούσαν… φωτιές και με τους Γκραντέλ (60’), Μονέ-Πακέ (70’), Ερντίνγκ (81’) έφτασαν στο τελικό 3-1.