Δευτέρα 18 Αυγούστου 2014

Αργεντινή: Πρώτη νίκη για Ρίβερ και Μπόκα!! (videos)

Τέσσερις βαθμούς στις πρώτες δύο αγωνιστικές της Inicial της Αργεντινής συμπλήρωσε η Ρίβερ Πλέιτ με τη νίκη της με 2-0 σε βάρος της Ροζάριο Σέντραλ.
Το σκορ άνοιξε ο Τέο Γκουτιέρες στο 15ο λεπτό για τους «μιλονάριος», που κυριάρχησαν και έφθασαν στο 2-0 με το Λεονάρντο Πισκουλίτσι στο 79’. Από την πλευρά της, η Μπόκα Τζούνιορς κέρδισε την Μπελγκράνο με 1-0, αφού με τέρμα του Εμανουέλ Χιγλιότι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του δεύτερου ημιχρόνου ξεπέρασε τη μέτρια εμφάνισή της. Τέλος, η Σαν Λορένζο προσγειώθηκε μετά την κατάκτηση του Κόπα Λιμπερταδόρες χάνοντας με 2-0 στην έδρα της Ρασίνγκ Κλουμπ, που προηγήθηκε με το Λουτσιάνο Λόγιο στο 45ο λεπτό και διπλασίασε τα τέρματά της με το Φανκούντο Καστίγιο στο 90’, αν και στο 80’ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γκάμπριελ Άουτσε.  Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα…
Ρασίνγκ Κλουμπ - Σαν Λορένζο 2-0
Ρίβερ Πλέιτ - Ροζάριο Σέντραλ 2-0
Μπελγκράνο - Μπόκα Τζούνιορς 0-1