Δευτέρα 18 Αυγούστου 2014

Απέφυγε τα χειρότερα η Άντερλεχτ!!

«Διπρόσωπη» η Άντερλεχτ είδε τη Βέστερλο να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο, αλλά με εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο μέρος ισοφάρισε σε 2-2 και έμεινε στην κορυφή της Jupiler League μαζί με τη Γάνδη.

Απέφυγε τα χειρότερα η Άντερλεχτ
Η Άντερλεχτ φιλοξενήθηκε από τη Βέστερλο για την τέταρτη αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος και αναδείχθηκε, μετά από μια «διπρόσωπη» εμφάνιση, ισόπαλη 2-2 με την αντίπαλό της.

Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τη νωθρότητα των αντιπάλων τους και με αποτελεσματικότητα, κατάφεραν με το αυτογκόλ του Μπεμπά και τον Γκέουντενς στο 42’ να προηγηθούν με 2-0.

Η Άντερλεχτ, όμως, δεν «κατέθεσε τα όπλα» και με την είσοδο του Σουάρες στο δεύτερο ημίχρονο, ανέβασε την απόδοσσή της και έφτασε στην ισοφάριση με τα γκολ των Γκόχι στο 50’ και Τίλεμανς στο 67’.

Έτσι, οι «αντερλεχτουά» παρέμειναν στην πρώτη θέση μαζί με τη Γάνδη.