Σάββατο 30 Αυγούστου 2014

Τα… χρειάστηκε η Ντόρτμουντ!!

Με λίγο… άγχος παραπάνω πέτυχε την πρώτη της νίκη στη φετινή Bundesliga η Ντόρτμουντ! Η ομάδα του Κλοπ τα… χρειάστηκε στο τέλος κόντρα στην Άουγκσμπουργκ, επικρατώντας με σκορ 3-2! Γκολ ο Σωκράτης.

Τα… χρειάστηκε η Ντόρτμουντ!
Τα εύκολα, δύσκολα έκανε η Ντόρτμουντ κόντρα στην Άουγκσμπουργκ, για τη δεύτερη αγωνιστική της Bundesliga! Στο 79’ ο Ράμος έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων στην ομάδα του Κλοπ, ωστόσο οι γηπεδούχοι έβαλαν… φωτιά στο ματς μέσα σε επτά λεπτά (82’ και 89’), με την Μπορούσια να κατακτά τελικά το πρώτο «τρίποντο» της σεζόν με το τελικό 3-2!

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε στην αναμέτρηση η Ντόρτμουντ, αφού στο 11’ ο Ρόις της έδωσε το προβάδισμα και τρία λεπτά αργότερα ο Παπασταθόπουλος έκανε το 2-0, με αυτό να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Κλοπ ήταν πιο… χαλαροί, με τον Ράμος να κάνει το 3-0 στο 79’. Όμως, στο 82’ ο πρώην παίκτης του Άρη, Μπομπαντίγια, μείωσε, με τον συμπαίκτη του, Μάταβς να διαμορφώνει το τελικό 3-2 στο 89’!