Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

Η... πρώτη στο «Ανοέτα»

Να… πάει στο «Ανοέτα» περίμενε η Αλμερία για να πάρει την πρώτη της νίκη στην Πριμέρα Ντιβισιόν. Επικράτησε 2-1 της Σοσιεδάδ στο πρώτο χρονικά σημερινό παιχνίδι της κατηγορίας.

Να… πάει στο «Ανοέτα» περίμενε η Αλμερία για να πάρει την πρώτη της νίκη στην Πριμέρα Ντιβισιόν.

Στο παιχνίδι που άνοιξε το σημερινό πρόγραμμα του ισπανικού πρωταθλήματος επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Σοσιεδάδ για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με ένα αυτογκόλ του Ντε Λα Μπέγια στο 30ο λεπτό, ενώ ο Ντος Σάντος στο 50ο διπλασίασε τα τέρματά τους.

Στο 78ο λεπτό ο Ντουμπάρμπιερ αποβλήθηκε κάτι που το εκμεταλλεύθηκαν οι γηπεδούχοι. Πίεσα και μείωσαν σε 2-1 στο 85ο λεπτό με τον Κάστρο.