Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

Καλύτερο δείγμα από ΠΑΟΚ!!

Ένας σαφώς βελτιωμένος ΠΑΟΚ, σε σχέση με το ματς κόντρα στην Κλουζ, νίκησε με σκορ 88-78 τον Απόλλωνα Πατρών, για τη δεύτερη μέρα του «Patras Cup».

Καλύτερο δείγμα από ΠΑΟΚ
Σοβαρός και βελτιωμένος ήταν ο ΠΑΟΚ στη δεύτερη μέρα του «Patras Cup», καθώς ο «Δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε με σκορ 88-78 του οικοδεσπότη Απόλλωνα Πατρών, μία μέρα μετά την ήττα (85-83) από την Κλουζ στην πρεμιέρα του τουρνουά.

Από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε την όρεξή του ο ΠΑΟΚ, ο οποίος αυτή τη φορά είχε στη διάθεσή του τον Μαρκ Κάρτερ. Οι παίκτες του Σούλη Μαρκόπουλου προηγούνταν με έξι πόντους στο τέλος (26-20), κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο στο +4 (44-40). Περίπου ίδιο ήταν το σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να τελειώνουν την τρίτη περίοδο στο +9 (67-56) και να παίρνουν το ροζ φύλλο με το τελικό 88-78.

Τα δεκάλεπτα: 20-26, 40-44, 56-67, 78-88.*Πηγή: sport-fm.gr*