Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

Ξανακύλησε…!!

Η νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής φαίνεται πως ήταν… παρένθεση για την Φίτεσε, που δεν κατάφερε να επικρατήσει εντός έδρας της Χέρενφεν, με αποτέλεσμα να πάρουν από έναν βαθμό μετά το 1-1.

Ξανακύλησε…
Στο περασμένο ματς πανηγύρισε, όμως στην έκτη αγωνιστική… ξανακύλησε στις γκέλες.

Η Φίτεσε συνεχίζει να βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, αφού αναδείχτηκε ισόπαλη με την Χέρενφεϊν στο σημερινό ματς, στο οποίο η δράση περιορίστηκε σε ένα ημίχρονο.

Ο Ουθ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους στο 23’, ενώ ο Προύπερ έφερε το ματς στα ίσα έξι λεπτά αργότερα.

Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για τη νίκη, όμως τελικά μοιράστηκαν το «χ» που κράτησε την Φίτεσε στην προτελευταία θέση και την Χέρενφεϊν στην τέταρτη.