Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

Ξανά κορυφή για Σεντ Ετιέν!!

Στην κορυφή της Ligue 1 -έστω και προσωρινά- επέστρεψε η Σεντ Ετιέν, μετά τη νίκη με σκορ 1-0 επί της Καέν για την 5η αγωνιστική. «Λύτρωση» στο 90+5’ για τη Νις κόντρα στη Μετς.

Ξανά κορυφή για Σεντ Ετιέν!
Το αυτογκόλ του Πιερ στο 74ο λεπτό έδωσε το «τρίποντο» (1-0) στη Σεντ Ετιέν απέναντι στην Καέν, για την 5η αγωνιστική και παράλληλα έστειλε τους «στεφανουά» στην κορυφή της Ligue 1.

Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μποσέτι «λύτρωσε» τη Νις κόντρα στη Μετς, με την ομάδα της Νίκαιας να επιστρέφει στις νίκες ύστερα από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Στα άλλα ματς, η Ρεμς πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη φετινή σεζόν, επικρατώντας με σκορ 2-0 της Τουλούζ, με γκολ των Ενγκόγκ (13’) και Κουρτέ (86’). Τους τρεις βαθμούς πήρε και η Μονπελιέ κόντρα στη Λοριάν χάρη στο αυτογκόλ του Κονέ στο 44ο λεπτό και τέλος στην Κορσική, Μπαστιά και Λανς ήρθαν ισόπαλες 1-1.