Δευτέρα 24 Νοεμβρίου 2014

Ανατρέπει τα… πάντα η Μαρσέιγ!!

Μπορεί στο 55’ η Μαρσέιγ να έμεινε πίσω στο σκορ από την Μπορντό, όμως μετά τη συμπλήρωση των 90 λεπτών, η Μασσαλοί ήταν όχι μόνο νικητές (3-1), αλλά και πρώτοι στη βαθμολογία της Ligue 1!

Ανατρέπει τα… πάντα η Μαρσέιγ!
Μέχρι να παίξει με την Μπορντό έμεινε δεύτερη η Μαρσέιγ! Οι Γιρονδίνοι προηγήθηκαν στο 55’ μέσα στο «Βελοντρόμ», όμως οι Μασσαλοί έκαναν την ανατροπή, επικράτησαν 3-1 και επέστρεψαν στην κορυφή της Ligue 1!

Ύστερα από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο (0-0), η Μπορντό… πάγωσε το «Βελοντρόμ» με τον Τουρέ να τη βάζει μπροστά (55’). Ωστόσο, η αντίδραση της ομάδας του Μπιέλσα ήταν άμεση με τον Λεμινά να φέρνει το ματς στα ίσα, πέντε λεπτά μετά.

Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι πίεζαν συνεχώς για το δεύτερο τέρμα και αυτό ήρθε με τον Ζινιάκ στο 85’, με τον Μπατσουαγί να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στο 90’.