Δευτέρα 24 Νοεμβρίου 2014

Και στην καταστροφή μαζί!! (video)

Μισούν θανάσιμα η μία την άλλη, οπότε χάρες ούτε για αστείο… Στο ντέρμπι «Della Madonnina» Μίλαν και Ίντερ ήρθαν ισόπαλες, 1-1, στο «Σαν Σίρο» και βλέπουν τους στόχους τους να απομακρύνονται.

Και στην καταστροφή μαζί! (video)
Διπλό κακό στο «Della Madonnina». Μίλαν και Ίντερ ήρθαν ισόπαλες 1-1 στο «Σαν Σίρο», στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Serie A, και καμία από τις δύο δεν έμεινε ικανοποιημένη.

Στο ντεμπούτο του στον πάγκο των «νερατζούρι» ο Ρομπέρτο Μαντσίνι δεν μπόρεσε να αλλάξει ιδιαίτερα την εικόνα της ομάδας του. Το ματς είχε αρκετά καλό ρυθμό και οι «ροσονέρι» ευτύχησαν να προηγηθούν με ένα εξαιρετικό πλασέ του Μενέζ στην κίνηση στο 23ο λεπτό. Η Ίντερ προσπάθησε να αντιδράσει, την στιγμή που γηπεδούχοι έψαχναν και δεύτερο γκολ, και κατάφερε να απαντήσει στο 61’ με τον Όμπι. Δεδομένου το ότι η ισοπαλία δεν βόλευε καμία ομάδα, το ματς συνέχισε να είναι αρκετά ανοιχτό και στα τελευταία του λεπτά. Η ομάδα του Πίπο Ιντζάγκι είχε τις ευκαιρίες, με μεγαλύτερη το δοκάρι του Ελ Σαραουΐ, όμως δεν κατάφερε να πάρει το ματς.

Έτσι, οι δυο τους συνέχισαν με μία θέση διαφορά στο πρωτάθλημα (8η η Μίλαν, 9η η Ίντερ) και έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν τη Νάπολι στην 3η θέση, που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League.