Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου 2015

«Άλωσαν» το «Ολίμπικο» με Σούπερ Μάριο, οι «βιόλα»

Με πρωταγωνιστή τον Μάριο Γκόμεζ που σημείωσε και τα δύο γκολ, η Φιορεντίνα πέρασε με 2-0 από το "Ολίμπικο" απέναντι στη Ρόμα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Λίγο πριν από την εκπνοή του 90λεπτου, ο Σούπερ Μάριο, χτύπησε για δεύτερη φορά, με ένα παλικαρίσιο τέρμα. Ο Γκόμεζ δέχτηκε τη μπάλα από αριστερά, ξανά από τον Πασκουάλ, ζάλισε τον Αστόρι και με αριστερό σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 0-2, για να στείλει τους «βιόλα» στα ημιτελικά.

Ο Κώστας Μανωλάς, αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά, ενώ Βασίλης Τοροσίδης και Χοσέ Χολέμπας ήταν στην αποστολή των «τζιαλορόσι», αλλά δεν χρησιμοποιήθηκαν.

Ρόμα (4-3-3): Σκορούπσκι, Μαϊκόν (80’ Βέρντε), Μανωλάς, Αστόρι, Κόουλ, Παρέδες (58’ Πιάνιτς), Κεϊτα, Ναϊνγκολάν, Φλορέντσι, Τότι (73’ Ιμπάρμπο), Λιάγιτς

Φιορεντίνα(3-4-1-2): Ταταρουσάνου, Μπασάντα, Τόμοβιτς, Σάβιτς, Μπαντέλι, Χοακίν, Πιζάρο, Γκόμεζ (90’ Μπαμπακάρ), Ντιαμάντι (69’ Ίλισιτς), Μπόρχα Βαλέρο (79’ Ματίας Φερνάντεζ)