Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου 2015

Κόπα Λιμπερταδόρες: Θριαμβευτική επιστροφή για Ουρακάν!! (videos)

Με τη συμβολή τρομερού γκολ του Πατρίσιο Τοράνσο, η Ουρακάν διέσυρε με 4-0 την Αλιάνσα Λίμα στο πρώτο μισό σειράς των δύο ομάδων για τα προκριματικά του Κόπα Λιμπερταδόρες.
Ο 32άχρονος μέσος πέτυχε δύο γκολ μετά το 76ο λεπτό δίνοντας τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης στη φάση των ομίλων για τον σύλλογο της Αργεντινής, που αγωνίστηκε στο Λιμπερταδόρες για πρώτη φορά σε 41 χρόνια και μπήκε μπροστά με 2-0 χάρη σε γκολ του Ραμόν Αμπίλα στο 5ο λεπτό κι του Αλεχάντρο Ρομέρο Γκαμάρα στο 38ο. Σε άλλο σημερινό ματς της προκριματικής φάσης της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Νότιας Αμερικής, η Δε Στρόνγκεστ προηγήθηκε με εκτέλεση φάουλ του Πάμπλο Εσκομπάρ στο 8ο λεπτό και πήρε 1-1 στο Μεξικό απέναντι στη Μονάρκας, που ισοφάρισε στο 36ο με τον Νταβίντ Ντεπέτρις.