Τρίτη 10 Φεβρουαρίου 2015

Κυρίαρχη η άσπρη βούλα!!

Χάρη σε δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι, Μποαβίστα και Ρίο Αβε ήρθαν ισόπαλες 1-1- στο Οπόρτο, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Superliga και έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν τους στόχους τους.

Κυρίαρχη η άσπρη βούλα
Μποαβίστα και Ρίο Αβε ήρθαν ισόπαλες 1-1 στο Οπόρτο, στο ματς που ολοκλήρωσε τη 15η αγωνιστική της Superliga και έμειναν μακριά από τους στόχους τους προσωρινά, ήτοι για τους πρωταθλητές του 2001 να ξεφεύγουν περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη, από την οποία απέχουν τώρα έξι βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι να πλησιάσουν την ευρωπαϊκή πεντάδα, από οποία απέχουν τώρα οκτώ βαθμούς.

Σε ένα ματς που είχε έντονες συγκινήσεις μέχρι το τέλος, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χασάν στο 10΄ που έφερε την αποβολή του Μπέκελες, ενώ στο ημίχρονο ο διαιτητής ζήτησε την παρέμβαση της αστυνομίας για να φυγαδευτούν οι επόπτες, αφού δέχτηκαν την επίθεση των οπαδών των γηπεδούχων.

Οι προσπάθειες της Μποαβίστα στο δεύτερο ημίχρονο δικαιώθηκαν στο 93’, όταν ο Τενγκαρίνια ισοφάρισε με το πέναλτι που έφερε την αποβολή του Πρινς.