Τρίτη 3 Μαρτίου 2015

Χάποελ Μπεέρ Σεβά: Νίκη με … πύραυλο εδάφους – αέρος!! (video)

Όχι απλά νικητήριο, το σημαντικότερο ασφαλώς, αλλά και εξαιρετικό ήταν το 2ο γκολ του Ελιαβίν Μπαρντά στο χθεσινό 2-1 της Χάποελ Μπεερ Σεβά εντός έδρας κόντρα στην Ιρόνι Κιριά Σμόνα  στο μεγάλο ντέρμπι  για την 24η αγωνιστική του ισραηλινού πρωταθλήματος.
Ο επιθετικός της γηπεδούχου ήταν αυτός που της έδωσε το προβάδισμα στο 11ο λεπτό και μπορεί πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι να έφθασαν στην ισοφάριση με τον Ρόι Κεχάτ αλλά η Χάποελ πήρε τη νίκη με το 2ο γκολ του Μπαρντά με βολίδα πολλά μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή που δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο αντίδρασης στον γκολκίπερ της Ιρόνι.
Με τη νίκη της αυτή η γηπεδούχος  μείωσε στους δύο βαθμούς την απόσταση από την αντίπαλο της η οποία παραμένει μεν 2η στη βαθμολογία αλλά πλέον απέχει τέσσερις από την πρωτοπόρο Μακάμπι Τελ Αβίβ.

*Πηγή: onsports.gr*