Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

«Γάζωσε» η Ρόμα, γκολ ο Μανωλάς!! (video)

Με τον Κώστα Μανωλά ν’ ανοίγει το σκορ, στο 24ο λεπτό της συνάντησης, η Ρόμα συνέτριψε 5-1 την Κάρπι στο «Ολίμπικο» στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής.

«Γάζωσε» η Ρόμα, γκολ ο Μανωλάς (video)

Το 2-0 για τη Ρόμα ήρθε τέσσερα λέπτά αργότερα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πιάνιτς, ενώ το 3-0 ήρθε από τον Ζερβίνιο στο 31’ μετά από ασθενή επέμβαση του πορτιέρο της Κάπρι σε σουτ του Μαϊκόν. Ο Μποριέλο στο 34’ με πολύ ωραία στριφτή κεφαλιά μείωσε σε 3-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η Ρόμα μπήκε δυνατά και στην επανάληψη και σε μια κόντρα του Τόττι στο 51ο λεπτό, ο ηγέτης των «τζιαλορόσι» τελείωσε μόνος τη φάση, ο Μπρκιτς απέκρουσε ασθενώς, για να έρθει ο Σαλάχ από κοντά για το 4-1. Στο 68ο λεπτό, μετά από σέντρα του Μαϊκόν, ο Ντινιέ στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά διαμόρφωσε το 5-1. Στο 77’ ο Ντε Σάνκτις απέκρουσε πέναλτι του Μάτος. Με αυτή τη νίκη η Ρόμα έφτασε τους 11 πόντους.