Τετάρτη 2 Μαρτίου 2011

Σταθερά στην 4αδα η Βιγιαρεάλ!!

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, η Βιγιαρεάλ επικράτησε με 1-0 της Έρκουλες και παρέμεινε στην 4η θέση της Πριμέρα Ντιβιζιόν, περιμένοντας στραβοπάτημα της Βαλένθια που αναμετράται με τη Μπαρτσελόνα το βράδυ της Τετάρτης.

Η Βιογιαρεάλ, πιο εύκολα απ’ ότι προδίδει το τελικό σκορ, επικράτησε με 1-0 της Έρκουλες, χάρη σε τέρμα του Τζουζέπε Ρόσι στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης. Από κει και πέρα, η Αθλέτικ Μπιλμπάο δεν κατάφερε να πάρει σημαντική νίκη στην έδρα της Ρεάλ Σαραγόσα και να «πιάσει» την Εσπανιόλ στην 5αδα. Οι Βάσκοι προηγήθηκαν με γκολ του Γιορέντε στο 18’, όμως οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση χάρη σε γκολ των Γιάροσικ και Ούτσε στην επανάληψη.

Σε άλλα παιχνίδια της ημέρας, η Ατλέτικο συνέχισε να… αγνοεί τη νίκη καιν αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Χετάφε, ενώ Ντεπορτίβο Λα Κορούνια και Λεβάντε απέσπασαν σημαντικούς βαθμούς στην έδρα των Οσασούνα και Ρεάλ Σοσιεδάδ αντίστοιχα.