Δευτέρα 6 Ιουνίου 2011

Δεν λέει να «ανασάνει» η Ρίβερ!

Σε περιπέτειες συνεχίζει να βρίσκεται η Ρίβερ Πλέιτ που παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία 1-1 στην Κολόν Σάντα Φε και βρίσκεται μόλις μία θέση πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού με δύο αγωνιστικές να απομένουν για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος Clausura.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με γκολ του Εστέμπαν Φουέρτες στο 57ο λεπτό, αλλά ο Λεάντρο Καρούσο «λύτρωσε» τη Ρίβερ με το γκολ του στο 82ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι έχουν δύσκολο έργο στη συνέχεια καθώς την επόμενη αγωνιστική δοκιμάζονται εκτός έδρας απέναντι στην Εστουδιάντες, ενώ την τελευταία αγωνιστική φιλοξενούν τη Λανούς.

Η Ρίβερ θα προσπαθήσει να αποφύγει να βρεθεί στην 4η θέση από το τέλος που θα την αναγκάσει να δώσει μπαράζ για να διατηρηθεί στην κατηγορία και... αντίπαλοί της σε αυτή τη «μάχη» είναι οι Τίγκρε, Άρσεναλ και Ολίμπο.