Κυριακή 5 Ιουνίου 2011

Φιλικές νίκες για Παραγουάη, Κίνα, Αυστραλία!!

Φιλικών αναμετρήσεων συνέχεια την Κυριακή! Η Παραγουάη πέρασε με επιτυχία το πρώτο τεστ ενόψει του Κόπα Αμέρικα, επικρατώντας με 2-0 της Βολιβίας, ενώ η Αυστραλία δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στη Νέα Ζηλανδία, παίρνοντας τη νίκη με 3-0. Νίκη και για την Κίνα, 1-0 το Ουζμπεκιστάν.

Καλές εντυπώσεις άφησε η Παραγουάη στο πρώτο της τεστ λιγότερο από έναν μήνα πριν το Κόπα Αμέρικα, καθώς πήρε τη νίκη με 2-0 σε βάρος της Βολιβίας. Ο Λούκας Μπάριος άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 71` ο Φεντερίκο Σανταντέρ.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τζόσουα Κένεντι που πέτυχε δύο γκολ, η Αυστραλία πανηγύρισε τη δεύτερη φετινή νίκη της επί της Νέας Ζηλανδίας, αυτή τη φορά με 3-0 στην Αδελαΐδα. Ο Κένεντι «χτύπησε» στο 10ο και το 59ο λεπτό, ενώ τον θρίαμβο των «Καγκουρό» ολοκλήρωσε ο Τζέιμς Τρόιζι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.